Rasy

Ludzie

Na początku kolonizacji nie różnili się praktycznie niczym od swoich przodków, jednak lata spędzone w słabej grawitacji przyczyniły się do osłabienia kości oraz wydłużenia ciał. Statystyczny wzrost dla osobnika płci męskiej wynosi od 190cm do 220cm, żeńskiej: 175-185cm. Długość życia została mocno zachwiana. Gdyby nie wojna, bez problemu moglibyśmy doczekać 148 lat ziemskich.

Cyborgi

Głównie dzielą się na zwykłych ludzi, którzy w trakcie życia nabyli parę kilo żelastwa oraz tych, którzy od zera zostali stworzeni w warsztatach. Całkowicie zmechanizowane osobniki nie mają szans się rozmnażać, nigdy także "nie dorosną". Zostaną do końca swojego życia w postaci w jakiej zostały zaprojektowane. Nie potrzebują zaspokajać takich potrzeb, jak ludzie. To po prostu inteligentniejsze maszyny.
W przeciwieństwie do "mieszanek". Ich potomkowie nie dziedziczą sprzętu rodziców. 
Są to jedynie ludzie z ulepszonym ciałem.


Hybrydy

Kombinacja ludzi ze zwierzętami. Pierwsze powstawały w laboratoriach, jednak mają możliwość się rozmnażać oraz potomstwo dziedziczy ich mutacje. Zyskują umiejętności przypisane konkretnym gatunkom. Mają bardzo silnie rozwinięte pierwotne instynkty.
Jedna z najbardziej zniewolonych ras na Laomedes.





Mieszkańcy Haumea. Charakterystyczny dla nich jest wzrost w stosunku do wagi. Kobiety mierzą od 2 do 2,60 metrów, mężczyźni średnio 2,40 do 3. Ich ręce dominują całą sylwetkę, w niektórych przypadkach są dłuższe, niż ich nogi. Występowanie jedynie czterech palców, brak włosów.
Oddychanie przy pomocy dwutlenku węgla. Żyją z reguły w niższych temperaturach, od -15 do -85°C. Statystyczna długość życia Mariánina to 312 lat. ☼☼☼☼☼Tworzenie identyfikatora: Ilość podpunktów w punkcie "Inne". Zdjęcia nie są liczone. Możliwe 0.




Mniej inteligentna odmiana Mariánów. Posiadają dwie pary rąk. Zarówno u stóp jak i dłoni po trzy palce, z czego w górnej parze nastąpiła modyfikacja ostatniego. Coś jak kciuk przeciwstawny u ludzi, jednak w tym przypadku wyrostek służy jedynie do walki, albowiem jest bardzo ostro zakończony. W odróżnieniu od Luvienn posiadają także dwie pary kolan oraz ogony. Nie budują miast, mają swój odrębny język i nie komunikują się z innymi rasami. Porównywalnie jak małpy do Ziemian.



Jak każdy gatunek dzieli się na rasy. Pierwsza, odmiana klasyczna, to mutacja orła z uszami na wzór nietoperza oraz dziwnie odsłoniętymi kłami. Druga, Aquila, ma z pewnością więcej z gacków, ponieważ ich skrzydła nie są już opierzone. Tułów wyglądem przypomina nasz ludzki.
Vespertilio stanowią dla nas ogromne zagrożenie z racji, że są stworzeniami o szerszych możliwościach, niż gatunki do tej pory poznane. Są ogromne, ich wzrost nie spada poniżej trzech metrów, niesłychanie szybkie, umięśnione, a przy tym ponadprzeciętnie inteligentne. Posługują się swoim własnym językiem, swoiście skomplikowanym i do tej pory niezrozumiałym dla innych. Zdominowały inne gatunki na swej planecie, tworząc coś na wzór ziemskich hodowli.
Odporne na ogromne skoki temperatur od -290 do nawet 340°C, promieniowanie oraz niskie ciśnienie. Wszystkie zmysły wyostrzone do granic możliwości, poniekąd widzą w ciemności. Dzięki rozłożystym na 6 do 8 metrów skrzydłom osiągają maksymalną prędkość 260km/h. Nie oddychają tlenem, na ich planecie praktycznie go nie ma, prawdopodobnie nie posiadają także płuc. Wszystkie ich atrybuty sprzyjają do podróży międzyplanetarnych. Jedynym problemem jest dla nich poruszanie się w próżni. To ostatnia bariera, która dzieli nas przed zagładą. Lecz na jak długo?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz